PTAC jaunumi

 
Vairāk nekā trešdaļa (35 %) Eiropas Savienības iedzīvotāju iepirkšanās laikā nespēj noteikt – vai prece ir oriģināls vai viltojums – liecina ES Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) dati. Savukārt katrs desmitais aptaujas dalībnieks atzīst, ka preču iegādes laikā ticis apzināti maldināts. Arvien vairāk pircēju mānīšanā iesaistās interneta veikali, kas pirkumus piegādā, izmantojot pasta vai kurjerpasta pakalpojumus.
Patērētāju tiesību aizsardzības centra sagatavotais pārskats par nebanku patērētāju kreditēšanas tirgus darbību liecina, ka kreditēšanas apjomi nebanku sektorā 2018.gada 1.pusgadā turpinājuši augt. Nebanku kredītdevēju pārvaldītais kopējais kredītportfelis uz 30.06.2018. salīdzinājumā ar 30.06.2017. ir pieaudzis par 7,11%, sasniedzot 655,82 milj. EUR. Portfeļa pieaugums īpaši vērojams Distances, Patēriņa un Līzinga un citu ar transportlīdzekļa vai cita veida objekta (izņemot nekustamo īpašumu) nodrošinājumu saistītiem kredītiem.
Informējam, ka rotaļlietai – rotaslietu komplekts "Girlz Club Jewerly set", zīmols My favorite collection, modelis LAS-114A,B, EAN 2000220311786, ražotājs CHINA FOCUS (HK) LTD, Ķīna, (turpmāk tekstā – PRECE) ir konstatētas neatbilstības. Prece rada savainošanās risku, jo tai ir asas malas, ar ko bērns, kurš ar to rotaļājas, var savainoties.
Dāvanas ģimenes locekļiem un draugiem krāšņs svētku mielasts, kā arī brīvdienu ceļojumi ir starp populārākajiem iemesliem, kādēļ Latvijas iedzīvotāji pirms svētkiem mēdz aizņemties naudu. Kā rāda Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) veiktais pētījums, naudu svētku tēriņiem mēdz aizņemties 18% aptaujāto. Pētījumā arī atklājies, ka vairāk kā citi mēdz aizņemties iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem – līdz 300 eiro mēnesī.
Viena no bērnu precēm, kas var apdraudēt zīdaiņa drošību ir bērnu gultiņas. Neatbilstošas vai nedrošas bērnu gultas izmantošana var radīt virkni savainošanās risku, sākot no nelieliem līdz pat nopietniem savainojumiem, piemēram, bērns var gūt galvas traumu izkrītot no gultas. Bērnu izkrišana no gultas parasti arī ir viens no biežākajiem negadījuma veidiem, kas saistīts ar bērnu gultu izmantošanu, tādēļ PTAC vēlas atgādināt par bērnu gultiņu drošības parametriem.
Piesardzības pasākumu dēļ uzņēmums Baltman OÜ un Baltika AS izņem no tirdzniecības produktu ar numuru 253129 - Mosaic auskari, modeļa kods A11092, EAN 4748305789652, jo, testējot šo produktu tika konstatēta paaugstināta niķeļa migrācija no tā.
Ministru kabineta š.g. 13. novembra sēdē tika akceptēti Ekonomikas ministrijas izstrādātie MK noteikumi “Noteikumi par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas prasībām patērētāja kreditēšanas un parāda atgūšanas pakalpojumu sniedzējiem”.
Šonedēļ no 12. līdz 16. novembrim Starptautiskajā preču drošuma nedēļā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs piedalās OECD Vispārējās informēšanas kampaņā par tiešsaistē pirktu preču drošumu.
Ministru kabineta šā gada 5. novembrī akceptēja grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības centra nolikumā, nosakot Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pienākumu veikt ģeogrāfiskās bloķēšanas regulas uzraudzību.
Ņemot vērā uztura bagātinātāju tirgus pastāvīgu paplašināšanos un to lietošanas pieaugumu, kā arī konstatējot, ka uztura bagātinātāju lietošanu patērētājs var uzsākt reklāmas vai citas komerciālas informācijas iespaidā, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ir izstrādājis vadlīnijas, lai sniegtu padomus uzņēmējiem godīgas komercprakses īstenošanai, piedāvājot uztura bagātinātājus.
  •  
  • 1 of 47
  • "