PTAC jaunumi

 
PTAC atgādina, ka Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 1907/2006 2016. gada 12. decembrī tika pieņemti grozījumi, kas nosaka, ka pēc 2020. gada 2. janvāra nedrīkst laist tirgū termopapīru, kurā Bisfenola A (turpmāk – BPA) koncentrācija ir vienāda ar vai lielāka par 0,02% masas.
PTAC saņēmis informāciju no komersanta SIA „ELKARO”, ka Polijas PTAC ir apšaubījis trīs zemāk minēto rotaļlietu atbilstību ES standartiem. Peces piegādā Euro-Trade Sp. z o.o un visās rotaļlietās atrastā ķīmiskā viela - Bors pārsniedz Eiropas Savienībā noteiktās pieļaujamās normas.

Veselības ministrija vērš uzmanību, ka vairākās tīmekļvietnēs un sociālajos tīklos Latvijā tiek izplatītas un reklamētas ēteriskās eļļas, kuras tiek piedāvāts lietot iekšķīgi, pilinot uz gļotādas mutē vai pievienojot tās uzturam. Jāņem vērā, ka ēteriskās eļļas ir ķīmisko vielu maisījumi, kas nav paredzēti lietošanai iekšķīgi koncentrētā veidā un var apdraudēt cilvēka veselību! Ēteriskās eļļas ir koncentrēti dažādu vielu maisījumi un tās var būt kairinošas, sensibilizējošas vai pat toksiskas cilvēka organismam.

  •  
  • 1 of 192
  • "