PTAC jaunumi

 
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) informē, ka elektriskais eļļas radiators SENCOR, modelis SOH 3009 BE, partijas numurs 2016300912 (marķējumā norādīts kā “Lot” – skat. foto) ir nedrošs tā lietotājiem - tam ir konstatētas tehniskas nepilnības, kas radiatora darbības gaitā var radīt karstās eļļas noplūdi un iespējamību gūt apdegumus, tādējādi radot nopietnu savainošanās risku tā lietotājiem.
2018.gada 27.aprīlī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ir apstiprinājis “Vadlīnijas par nokavējuma procentu un līgumsoda piemērošanu ar patērētājiem noslēgtajos līgumos”. Svarīgākie precizējumi veikti attiecībā uz līgumsodu, kas noteikts par saistību neizpildi noteiktā laikā, maksājumu novirzīšanas kārtību un nokavējuma procentiem.
No 18.-19. jūnijam Rīgas Juridiskā augstskola (RJA) rīkos konferenci “Pamattiesības: patērētāju aizsardzība”, kas ir daļa no lielāka Erasmus + programmas Jean Monnet projekta. Tā ietvaros RJA sadarbībā ar dažādu disciplīnu pētniekiem analizēs pamattiesības un to filozofiskās, ģeogrāfiskā, tehnoloģiskās, politiskās, kulturālās, sabiedriskās un ekonomiskās dimensijas.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs brīdina patērētājus par nedrošu rotaļlietu - plastmasas lelli Beautiful doll, zīmols Dou, kas rada ķīmiskās saindēšanās risku. Komersanti aicina līdz 2018.gada 8.jūlijam atgriezt preci tirdzniecības vietā, kur tā iegādāta.
Līdz 2019. gada 1. janvārim patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem jāizveido noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēma.
Sākoties vasaras sezonai gan dzimšanas dienu svinībās, gan dažādos publiskos pasākumos jau daudzus gadus par ierastu lietu ir kļuvušas piepūšamās atrakcijas. PTAC aicina patērētājus neaizmirst par savu drošību un atbildību gan nomājot piepūšamās rotaļu iekārtas, gan izmantojot publisko pakalpojumu sniedzēju piedāvātās atrakcijas.
Nereti reklāmas materiālos tiek sniegti maldinoši un patiesībai neatbilstoši apgalvojumi par uztura bagātinātāju pārsteidzošo un neticamo iedarbību. Tā kā patērētāji bieži izvēlas šos produktus iegadāties redzēto reklāmu iespaidā, PTAC ir veicis uzraudzības projektu uztura bagātinātāju reklamēšanas un pārdošanas jomā, kā arī izstrādājis Vadlīnijas godīgas komercprakses īstenošanai, piedāvājot uztura bagātinātājus.
Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) sagatavotais pārskats par nebanku patērētāju kreditēšanas tirgus darbību 2017. gadā liecina, ka nebanku kredītdevēju pārvaldītais kopējais kredītportfelis uz 31.12.2017. salīdzinājumā ar 31.12.2016. ir pieaudzis par 16,01%, sasniedzot 612,21 milj. EUR.
PTAC savā līdzšinējā praksē, no 2013.gada līdz 2016.gadam realizējot uzraudzības projektu uztura bagātinātāju jomā, ir konstatējis vairākas problēmas, kuras saistītas ar patērētājiem sniegto informāciju par uztura bagātinātāju raksturojumu un īpašībām. Piemēram, nereti komerciālajā saziņā ar patērētājiem, tiek sniegti maldinoši un patiesībai neatbilstoši apgalvojumi par uztura bagātinātāju pārsteidzošo un neticamo iedarbību.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) ir apkopojis un veicis analīzi par nebanku patērētāju kreditēšanas tirgus darbību 2017. gadā. Tāpat 2017. gadā galvenā PTAC finanšu pakalpojumu uzraudzības prioritāte bija pārbaudīt, kā pirms kredīta piešķiršanas nebanku kreditētāji vērtē patērētāju spēju atmaksāt kredītus. Visiem pārbaudītajiem kreditētājiem tika konstatētas problēmas, par ko tiks sniegts pārskats arī preses konferencē.
  •  
  • 1 of 43
  • "