PTAC jaunumi

 
PTAC sagatavotais pārskats par nebanku patērētāju kreditēšanas tirgus darbību liecina, ka kreditēšanas portfelis nebanku sektorā 2019.gadā kopumā ir audzis par 7,4 % sasniedzot 764,33 milj. EUR. Tomēr ir samazinājies no jauna izsniegto kredītu apjoms par 5,17 % jeb 32,59 milj. EUR.
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Tele2” lielam skaitam patērētāju 2020. gada 29. un 30. aprīlī nosūtīja īsziņas, kā arī citos veidos paziņoja, ka patērētājiem, neatkarīgi no izvēlētā tarifu plāna, no 2020. gada 1. jūnija uz laiku līdz gada beigām tiek sniegts jauns pakalpojums “Bezlimita internets Latvijā” par papildu maksu 2,50 EUR. PTAC 2020. gada 29. maijā pieņēma lēmumu par pagaidu noregulējumu par negodīgas komercprakses izbeigšanu.
Lai iepazītos ar sīkāku informāciju par situāciju nebanku patērētāju kreditēšanas tirgū, PTAC laipni aicina uz attālināto preses konferenci, kas norisināsies trešdien, 3. jūnijā, plkst. 11.00. MS Teams platformā
Kopš COVID 19 slimības uzliesmojuma, ir krasi paaugstinājies pieprasījums pēc dažādiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, sevišķi, pēc sejas maskām un respiratoriem. PTAC speciālisti ik dienas sniedz konsultācijas komersantiem, kuri vēlas importēt, jau importē, kā arī laiž tirgū Individuālos aizsardzības līdzekļus. Tāpat PTAC ir novērojis, ka šajā jomā komersantiem ir daudz jautājumu un neskaidrību, tādēļ aicinām piedalīties tiešsaistes vebinārā.
Esi saņēmis telefona zvanu, e-pasta vēstuli vai redzējis internetā un sociālajos tīklos piedāvājumu, kurā ieguldot pat nelielu naudas summu ir iespējams labi nopelnīt? Neuzķeries! PTAC ir saņēmis vairākas patērētāju ziņas ar lūgumu pēc palīdzības, jo ir uzķērušies uz šādām krāpnieku shēmām.
Līdz ar šobrīd valstī esošo ārkārtas situāciju šī gada aprīlī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu ir būtiski pieaudzis PTAC saņemto sūdzību un konsultāciju skaits. Īpaši liels pieaugums novērojams avio pakalpojumu, izklaides, sporta un atpūtas pakalpojumu, kā arī tūrisma pakalpojumu jomā.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs informē, ka ar 2020. gada 9. aprīļa grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" ir noteikta jauna kārtība (izņēmumi) attiecībā uz COVID-19 apdraudējuma kontekstā izmantojamiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem un medicīnas ierīcēm, kas tiek iepirkti valsts vajadzībām.
Ražotājs 4Kraft Sp. z o. o. atsauc bērnu autosēdeklīti Kinder Kraft MINK, jo ir konstatējis, ka viena no roktura stiprinājuma daļām var kļūt vaļīga, kā rezultātā, nesot sēdeklīti ar bērnu, sēdeklītis var atdalīties no roktura un bērns var izkrist un gūt ievainojumus.
Aizņemšanās mūsdienās ir ikdienišķa lieta. Daži klikšķi, un, ja maksātspēja to atļauj, nepieciešamā summa jau kontā. Ārkārtas situācijas laikā, kad daudziem samazinājušies ienākumi, uzkrājumu nav, bet ikdienas obligātie maksājumi jāveic joprojām, daudzi apsver iespēju aizņemties no kāda kredītdevēja. Toties citi joprojām maksā par iepriekš noslēgtiem kredīta līgumiem.
PTAC, izvērtējot SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (turpmāk – Sabiedrība) īstenoto komercpraksi, konstatējis, ka Sabiedrība patērētājiem par kavētu rēķinu apmaksu vienlaikus piemērojusi gan līgumsodu, gan likumiskos nokavējuma procentus, kas ir pretrunā ar Civillikuma 1722.pantu un patērētāju tiesību aizsardzību regulējošo normatīvo aktu prasībām.
  •  
  • 1 of 62
  • "