Korektīvo darbību mērķis ir novērst konstatētās neatbilstības un aizsargāt patērētājus no preču radītā riska.
Komersants nedrīkst pārdot, piegādāt vai citādi izplatīt preces, ja viņš var secināt vai viņam ir jāsecina, ka tās neatbilst drošuma prasībām, kā arī preces, par kuru drošumu viņam nav pietiekamas informācijas. Katra komersanta pienākums ir savas darbības ietvaros piedalīties preču drošuma pasākumu veikšanā, īpaši veicot riska novērtējumus un informējot par iespējamiem riskiem, nodrošinot nepieciešamo dokumentāciju preču izcelšanās izsekošanai, kā arī aktīvi sadarbojoties ar valsts uzraudzības un kontroles iestādēm darbībās, kas paredzētas, lai novērstu apgrozībā laisto preču radīto risku.
Gadījumos, kad komersanti paši ir konstatējuši nedrošas preces, kuras rada risku, kas nav savienojams ar vispārējām drošuma prasībām, tiem noteiktā kārtībā nekavējoties ir jāinformē attiecīgās valsts uzraudzības un kontroles iestādes (sīkāk skatīt „Paziņošana par bīstamām precēm”).
Tas, kāda veida korektīvās darbības ir nepieciešamas, galvenokārt atkarīgs no riska līmeņa, ko rada prece ar konstatētajām neatbilstībām, un no konkrētajiem lietas apstākļiem, piemēram, realizētais preču daudzums, vai prece jau ir pieejama tirgū, vai arī neatbilstība ir konstatēta pirms prece ir laista tirgū, vai prece ir piegādāta galapatērētājam u.c. Korektīvajām darbībām jābūt proporcionālām un efektīvām.
Par korektīvo darbību veikšanu ir atbildīgs ražotājs, tā pilnvarotais pārstāvis (atbilstoši pilnvarojumam), importētājs vai izplatītājs, kurš pirmais piegādājis Latvijas tirgū neatbilstošo preci. Lai palīdzētu komersantiem veikt korektīvās darbības ātrāk un veiksmīgāk, sniegtu skaidrojumu par to, kādas darbības un pie kādiem nosacījumiem būtu nepieciešams veikt, ar ES atbalstu ir izstrādāta